حمل هوایی بین المللی

برای ارسال بار تماس بگیرید!

حمل هوایی چیست؟

حمل هوایی ، به نقل و انتقال بار توسط هواپیما گفته می‌شود. در روش حمل و نقل هوایی، بار می‌تواند به صورت محموله‌های کوچک و یا بسیار بزرگ حمل شود. نقل و انتقال  به خارج از کشور، برنامه‌ریزی‌های زیادی را می‌طلبد. در این مسیر شما حتماً به مشاوره و دریافت خدمات از  یک شرکت حمل و نقل بین المللی هوایی یا دریایی احتیاج پیدا خواهید کرد.

شرکت همراه دژ ، یک شرکت حمل و نقل هوایی است که با توجه به تجربه و تخصص خود، انواع کالاها  را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به صورت هوایی حمل می‌کند. اگر برای نقل و انتقال کالاهایتان از نظر زمانی مسئله‌ای ندارید، می‌توانید از روش حمل دریایی  برای جابجایی کالاهای خود بهره ببرید. حمل دریایی از نظر زمانی نسبت به روش حمل هوایی، بازه زمانی بیشتری را در برمی‌گیرد، اما از لحاظ هزینه‌های مالی مقرون به صرفه‌تر است. 

چرا از حمل هوایی استفاده کنیم؟

مهم‌ترین دلیل استفاده از روش حمل هوایی در جابجایی بار، سرعت آن است. زمان‌بندی ارسال کالا در این نوع حمل بسیار آسان‌تر از سایر روش‌هاست. مثلاً در مورد حمل دریایی، رسیدن کالا به مقصد، با توجه به منطقه مورد نظر، می‌تواند بین چند هفته تا چند ماه به طول بیانجامد. شرکت همراه دژ به دلیل حمل تخصصی هوایی انواع کالا، این توانایی را دارد تا خدمات حمل هوایی را در سراسر دنیا و در کوتاه ترین زمان ممکن  ارائه دهد.

 اگرچه هزینه حمل هوایی مقداری بیشتر از سایر روش‌هاست، اما برای حمل کالا با حجم پایین، می‌تواند مقرون به صرفه و بهترین روش حمل باشد.

 

تدارکات حمل هوایی

در حمل و نقل هوایی‌، نحوه بسته‌بندی کالا یکی از مهم‌ترین موارد است. محموله‌ها در سایر روش‌های حمل می‌بایست به صورت حرفه‌ای بسته‌بندی شوند. در شرکت‌هایی مانند شرکت همراه دژ که خدمات حمل و نقل هوایی بین المللی را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند، بسته‌بندی تخصصی جزء قانون امنیتی است و بسته‌بندی افراد (صاحبان کالا) مورد تایید نیست.

این شرکت‌ها طبق استانداردهای بین‌المللی، کالای شما را بسته‌بندی می‌کنند و سپس آنها را در کارتن های محکم قرار می دهند. در نهایت کارتن‌ها به صورت یک پالت جمع آوری شده تا تمامی وسایل در محفظه حمل، کنار یکدیگر قرار گیرند و جابه‌جایی آن‌ها راحت‌تر شود. تمام محموله‌ها در بسته‌بندی‌های ضدآب پیچیده می‌شوند و با نوار چسب به یکدیگر متصل می‌شوند. محموله‌ها قبل از بارگیری هواپیما اسکن X RAY می‌شوند. البته بار شما در مقصد نیز اسکن خواهد شد و سایر اقدامات امنیتی نیز، بسته به گمرک کشور مقصد، انجام خواهد گرفت.

 

حمل و نقل بین المللی
چقدر طول میکشد بار به مقصد برسد ؟

زمان حمل هوایی

بازه زمانی مورد نیاز جهت ترانزیت هوایی از مرحله جمع‌آوری تا تحویل کالا در مقصد نهایتاً 2 هفته می‌باشد. کالای شما اول در گمرک کشور خودتان مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس یکبار در فرودگاه کشور مقصد. بنابراین زمان تحویل کالای شما، حدودی اعلام می‌شود. چون ممکن است در این روندها، تاخیر ایجاد گردد. به طور مثال، امکان دارد گمرک کشور مقصد، کالای شما را بابت بازرسی بیشتر، مدتی نزد خود نگه دارد.

هزینه حمل هوایی

هزینه حمل هوایی کالای شما، با توجه به تعداد آیتم باری که قصد حمل آنها را دارید، توسط شرکت حمل و ایرلاینی که استفاده می‌کنید، مشخص می‌شود. معمولاً شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی با تجربه، بهترین گزینه را انتخاب می‌کنند. این ایرلاین‌ها هزینه را براساس وزن کالا محاسبه می‌کنند. باید در نظر داشته باشید بین وزن و وزن حجمی، هر کدام بیشتر باشد، همان مبنای محاسبه قرار می‌گیرد. هزینه نهایی با توجه به وزن و حجم کالای شما بیان می‌گردد. هزینه‌های حمل هوایی بر اساس وزن و حجم کالای شما محاسبه می‌شود، که البته در محاسبه هزینه‌ها بیمه را نباید فراموش کرد.

برای اینکه ذهنیت شفاف تری نسبت به هزینه های حمل و نقل هوایی داشته باشید، می‌توانید با ما تماس بگیرید تا جزئیات بیشتری را در اختیار شما بگذاریم، زیرا معمولاً نمی‌توان یک قیمت نهایی بسیار دقیق به مشتری داد. در محاسبه هزینه جزئیات بسیاری باید در نظر گرفته شود، به همین دلیل کارشناسان حمل در شرکت‌های حمل‌کننده از جمله شرکت همراه دژ، حدود قیمتی را به عنوان راهنما، به جای قیمت نهایی و گارانتی شده، اعلام می‌کنند. این به این دلیل است که تنها زمانی می‌توان قیمت نهایی حمل را اعلام کرد که محموله، توسط شرکت حمل‌کننده جمع‌آوری و وزن شده باشد.

امیدواریم که توانسته باشیم برخی سوالات شما در مورد حمل هوایی را پاسخ دهیم. درصورت داشتن هر گونه ابهامی در مورد حمل هوایی، با مشاوران ما تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

تلفن: 02162015292

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp