حمل چارتری

در زمانی که یک هواپیما به صورت دربست در اختیار اشخاص یا مجموعه‌ای قرار بگیرد اصطلاح چارتر برای آن استفاده می‌شود. یکی از خدمات تخصصی شرکت همراه دژ حمل چارتری است که جهت رضایت و راحتی مشتریان اقدام به راه اندازی آن نموده است.

در حمل چارتری هوایی، شرکت‌های چارتری بر برنامه‌های سفر و هواپیماهای خصوصی مشخص، محموله‌های فوری یا حساس به زمان، آمبولانس هوایی و دیگر اشکال حمل هوایی تمرکز می‌کنند. بعضی شرکت‌های چارتری در یک بازه زمانی طولانی، وسایل حمل و نقل هوایی مانند هلکوپتر، جت تجاری و یا هواپیما را اجاره می‌کنند. دسته جت‌های تجاری مانند: جت‌های توربوپراپ، جت‌های کوچک، جت‌های متوسط اندازه، سوپر جت‌های متوسط اندازه، جت‌های سنگین، جت‌های دوربرد و هواپیماهای مسافربری VIP را شامل می‌شود.

حمل چارتری

موارد استفاده حمل چارتری

پروازهای چارتری اغلب بنا به درخواست ارگان‌ها یا شرکت‌ها اجاره می‌شوند. این نوع پروازها به شکل یک طرفه، دوطرفه (رفت و برگشت) با قراردادی در یک بازه زمانی مشخص و مدت‌دار با یک ایرلاین خاص صورت می‌گیرد.

اصولاً پروازهای حمل چارتری در مجموعه‌هایی استفاده می‌شود، که تعدد پرواز داشته و اجاره دربست هواپیما برای ایشان مانند: خرید عمده بوده و در نتیجه برای ایشان صرفه‌جویی هزینه را در پی دارد.