فریت بار مسافری

به اقصی نقاط دنیا

. !

برای دریافت خدمات فرم زیر را پر کنید

فریت بار مسافری

از نیازهای اولیه هر مسافری اعم از مهاجر یا دانشجو به خارج از کشور، حمل بار و اثاثیه به کشور مقصد است. بار همراه مسافر محدودیت وزنی دارد و هرچه بیش از آن بخواهید به خارج از کشور ببرید، مشمول اضافه بار مسافری می‌شود که هزینه قابل قبولی برای یک مسافر ندارد. فریت بار، روشی به مراتب ارزان‌تر است که برای ارسال لوازم شخصی و حتی نمونه کالا و بار استفاده می‌شود. همراه دژ با فریت کردن بار به صورت هوایی، به سرعت اسباب و کالاهای شما را به دستتان می‌رساند؛ آن هم با کمترین هزینه.

چرا فِرِیت با همراه دژ؟

درب به در

ارسال door to door

پشتیبان-اختصاصی-min

پشتیبان اختصاصی

ارسال-7-الی-10-روز-کاری-min

ارسال ۳ تا ۵ روز کاری

کارشناسان-با-تجربه-min

کارشناسان باتجربه

Riyal payment

پرداخت ریالی

فریت بار در ایران

کلمه فریت بار در اصطلاح بین‌المللی به حمل و نقل درون شهری، بیرون شهری و یا بین‌المللی کالا به صورت‌های مختلف گفته می‌شود. اما در ایران فریت بار به حمل خرده بار مسافری و یا تجاری به وسیله هواپیما گفته می‌شود. این روش حمل از مبداء گمرک مستقر در فرودگاه‌ها به سایر نقاط دنیا انجام می‌شود. مسافرین می‌توانند اضافه بار همراه خود را قبل از انجام سفر هوایی به فرودگاه انتقال داده و با هزینه اندک و به صورت هوایی به مقصد مورد نظر خود ارسال کنند. خدمات فریت کردن بار بسیار شبیه به خدمات یک شرکت باربری است. با این تفاوت که در فریت بار مقصد کشوری دیگر است، اما بخش عمده کار در داخل ایران انجام می‌شود.

فرایند ارسال فریت بار

فرایند ارسال بار به این شکل است که شما باید کالا مورد نظرتان را به نمایندگی یکی از شرکت‌های هواپیمایی (ایرلاین‌ها) تحویل داده تا هزینه حمل آن‌ها محاسبه شود و پس از آن معمولاً ظرف مدت یک تا دو هفته، مرسولات شما به مقصد مورد نظرتان می‌رسند.

معمولاً پس از Boarding کامل مسافرین و آماده شدن بار آنها جهت سوار کردن به هواپیما به مقدار مجاز تعیین شده برای هواپیما، به انتقال بارهای فریت شده به مقصد اقدام می‌کنند.
بهتر است جهت خدمات فریت بار از همان شرکت هواپیمایی که اقدام به رزرو بلیط هواپیما کرده‌اید، استفاده کنید. پس از تماس و هماهنگی‌های به عمل آمده با شرکت هواپیمایی جهت فریت بار، کارگران و ماشین‌هایی جهت بردن وسایل و لوازم شما به ترمینال بار فرودگاه اعزام می‌شوند. بسته‌بندی و حمل بار درست همانند یک شرکت باربری در تهران، انجام می‌شود.

برای مشاوره رایگان همین الان تماس بگیرید

انواع دیگر حمل خرده بار در مقایسه با فریت بار چیست؟

جهت حمل خرده بار به صورت هوایی، به صرفه ترین و بهترین راه فریت بار بین‌المللی کالاست. راه‌های دیگر حمل خرده بار به صورت بین‌المللی در ایران به شرح زیر می‌باشد:

 • فریت بار به صورت زمینی(حمل زمینی خرده بار)
 • فریت بار به صورت ریلی(حمل ریلی خرده بار)
 • فریت بار دریایی(حمل دریایی خرده بار)

با در نظر گرفتن انواع فریت بار و حمل کالا، فریت بار به صورت هوایی برای خرده بارهایی که از حدود 45 کیلو شروع می‌شود، تا اوزان تناژ به مقاصد مختلف دنیا بهترین روش حمل بار در دنیاست.

تفاوت پُست اکسپرس و کوریرcourier با فریت بار چیست؟

جهت ارسال پاکت و یا نمونه‌های بسیار کم وزن به مقاصد مختلف دنیا و با درنظرگرفتن فرایند انجام امورگمرکی در مبداء، مبلغ بارنامه جهت حمل هوایی و ترخیص این اوراق و یا نمونه‌ها در حمل به صورت فریت بار به‌صرفه نیست. جایگزین فریت بار، جهت ارسال اوراق و نمونه‌های کوچک با احتساب راحتی و سهولت حمل این‌گونه کالاها پست اکسپرس و کوریر گزینه‌های بهتری هستند.

در صورتی که بار شما سنگین‌تر از اوزان اوراق و نمونه‌های کوچک باشد، دیگر استفاده از پست اکسپرس و شرکت‌های کوریر به صرفه نخواهد بود. فریت بار جایگزین بهتری از لحاظ هزینه و هم در دسترس بودن برای همگان، جهت ارسال خرده بار از وزن‌های 45 کیلوگرم به بالا روش فریت بار هوایی به مقاصد مختلف در سرتاسر دنیا است.

تفاوت پست اکسپرس و فریت بار

فرق پرداخت جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز با فریت بار چیست؟

همانطور که می‌دانید مسافرین پروازهای هوایی در هنگام مسافرت با محدودیت‌هایی از طرف شرکت‌های هواپیمایی جهت حمل بار همراه خود مواجه هستند. عموماً شرکت های هواپیمایی جهت اضافه بار همراه مسافران، مبالغ هنگفتی را با عنوان جریمه حمل اضافه بار همراه مسافر در نظر می‌گیرند. فریت بار با عنوان جایگزین جریمه اضافه بار مسافری جهت حمل خرده بار و اضافه بار مسافری می‌باشد و مسافر می‌تواند قبل از انجام پرواز با مراجعه به ترمینال بار فرودگاه بار خود را با مبلغی کمتر از یک سوم جریمه‌های اضافه‌بار به مقصد دلخواه خود فریت نمایند.

بارنامه:

برای فریت بار، همانند خدمات اتوبار، یک بارنامه صادر می‌شود که حاوی اطلاعات مسافر است (شماره‌های تماس مسافر و آدرس) و غیره که در اصل یک کد 11 رقمی دارد و 3 رقم سمت چپ آن نشان دهنده کد شرکت هواپیمایی است (برای مثال کد هواپیمایی لوفت هانزا آلمان 220 است) و بر روی محموله چسبانده می‌شود. این برچسب بار، به راحتی نوع بار، مبداء و مقصد و همچنین تعداد بسته‌ها را نشان می‌دهد. دارا بودن این کد شناسایی باعث می‌شود، مرسولات به راحتی قابل شناسایی بوده و در حین پرواز مشکلی برای حمل آنها پیش نیاید.

فریت بار از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی

در صورتی که قصد مسافرت از فرودگاه امام خمینی را داشته باشید و بار شما از مقدار مجاز اعلام شده از سمت شرکت هواپیمایی بیشتر باشد، می‌توانید از سرویس فریت بار از طریق مراجعه به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی استفاده نمایید. پس از بسته‌بندی اضافه بار، مرسوله به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی حمل شده و پس از انجام تشریفات گمرکی در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی (دایره فریت) با در دست داشتن پته مسافری (جواز گمرکی) و مراجعه به یکی از شرکت‌های هواپیمایی نسبت به صدور بارنامه اقدام کرده و می‌توانید رزرو حمل هوایی بار خود را دریافت کنید. فریت بار معمولا ظرف مدت ۴ تا ۵ روز انجام خواهد شد. گیرنده کالا می‌تواند با مراجعه به فرودگاه مقصد و با مراجعه به انبار بارهای ورودی با دریافت مدارک بار نسبت به ترخیص و تحویل بار خود اقدام نماید.

فریت بار مسافری چیست؟

در صنعت حمل و نقل، فریت بار به حمل و ارسال بار مسافر در اشکال مختلف هوایی، زمینی و یا دریایی گفته می‌شود. در واقع فریت بار ماهیت تجاری ندارد و نوعی بار خصوصی مسافر است که از طریق گمرگ فرودگاه و با هزینه‌ای کم به کشور مورد نظر و یا همان مقصد ارسال می‌شود. فریت بار به جای اضافه بار بسیار مقرون به صرفه‌تر است. اگر چه حمل و نقل هوایی بار نسبت به حمل و نقل زمینی و دریایی، هزینه بیشتری دارد، ولی به همان نسبت مزیت بار هوایی نیز بی‌شمار است. البته نکته مهم این است که برای ارسال بار هوایی باید بارنامه صادر شود.

بیشتر افراد فریت بار را با اصطلاح کارگو نیز می‌شناسند و اما درحقیقت کارگو همان بار تجاری است که برای ارسال آن از هواپیماهای مخصوص و غول‌پیکر استفاده می‌شود. برخی از تجار بین‌المللی، هنرمندان و صنعتگران برای ارسال نمونه کالاهای خود و یا کالاهای خریداری شده به کشور مقصد، از طریق شرکت‌های هوایی اقدام می‌کنند. به این نوع محموله‌های باری که ماهیت تجاری دارند، کارگو می‌گویند.

مراحل فریت بار

فریت بار مسافری مراحل مختلفی دارد که لازم است چند روز قبل از تاریخ حرکت خود آنها را انجام دهید:

single-service-icon

مراجعه به دایره فریت در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و درخواست ورود بار به محوطه از مسئول فریت بار

single-service-icon
بسته بندی کالا:

مهمترین قسمت ارسال هوایی کالا، بسته بندی و آماده سازی کالاست. بسیار مهم است که کالاهای خود را به بهترین شکل ممکن بسته بندی کنید، زیرا در صورت عدم بسته بندی مناسب، احتمال اینکه کالای در پروسه حمل آسیب ببیند، بسیار زیاد است. بنابراین کالاهای خود را با ابزارهای بسته بندی مانند، کارتن(صورت امکان کارتن ۵ لایه) سلفون، نایلون‌های حباب‌دار با صرف زمان و حوصله، محکم بسته‌بندی کنید تا متضرر نشوید.

single-service-icon

حمل بار به دایره ارزیابی گمرک و انجام تشریفات گمرکی

single-service-icon

گرفتن پته سبز گمرکی از گمرک ایران و مراجعه به دفاتر شرکت‌های حمل و نقل بار هوایی در جهت تهیه بارنامه و تگ بار

single-service-icon

مراجعه به دایره فریت جهت چسباندن تگ بار برروی کالا و اتمام کار

نکات مهم در مورد فریت بار مسافری

قبل از انجام فریت بار حتما نکات زیر را باید در نظر داشته باشید:

 1. اگر شرکت هواپیمایی خاصی را برای مسافرت خود در نظر دارید، الزامی نیست که محموله را نیز از طریق همان شرکت فریت کنید و می‌توانید شرکت هواپیمایی دیگری را انتخاب کنید.
 2. شرکت هایی را برای انجام فریت بار خود انتخاب کنید که دارای مجوز بوده و مکانی مشخص در فرودگاه داشته باشند. دقت داشته باشید که برای زدن بارنامه، هرگز پته سبز گمرکی را به افراد غیر مسئول تحویل ندهید.
 3. به یاد داشته باشید که هزینه اصلی که برای فریت بار پرداخت می کنید، بابت بارنامه است و آن را نیز باید با شرکتی که حمل آن را انجام می‌دهد، تسویه کنید. گمرک جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گونه هزینه‌ای برای انجام تشریفات گمرکی از شما دریافت نمی‌کند و تنها برای صدور پته کالای فریتی باید هزینه پرداخت کنید.
 4. به دلیل رقابت بین شرکت حمل و نقل هوایی، قیمت‌ها در مسیرهای مشخص با هم متفاوت است. بنابراین بهتر است که قبل از بارنامه زدن، قیمت‌ها را از آژانس‌های مختلف در مسیرهای مختلف استعلام بگیرید و سپس نسبت به آن اقدام کنید.

چه کالاهایی در فریت بار ممنوع است؟

 1. هرگونه لوازمی مانند: اسپری، عطر، ادکلن، شامپوها، انواع نرم‌کننده‌ها، انواع مواد آرایشی، الکل, ترشی‌جات و سرکه که ایمنی هواپیما را به خطر بیاندازد.
 2. اسلحه، کلت و هر گونه تجهیزات نظامی
 3. انواع فیلم، سی دی، دی وی دی که فاقد مجوز از وزارت ارشاد باشد.
 4. کالاهای گران‌بهایی نظیر طلا و نقره، سنگ‌های قیمتی و لوازم آنتیک و عتیقه، نسخه‌های خطی، تابلوهای مینیاتوری، آثار هنری اصیل، قالی و قالیچه‌های قیمتی و هر گونه اشیاء تاریخی که جزئی از میراث و آثار فرهنگی و تاریخی کشور عزیزمان باشد.
 5. اسلحه و مهمات و تجهیزات نظامی
 6. خروج انواع فیلم, سی دی و …. فقط با داشتن مجوز از وزارت ارشاد قابل ارسال می باشد.

اگر بار شما بیشتر از  ظرفیت همراه مسافر است یا اینکه کالا و نمونه کالایی را می‌خواهید با هواپیما بفرستید، جای درستی آمده‌اید. حمل هوایی بار کوچک و بزرگ، به همه جای دنیا تخصص ماست. فریت بار، یا همان ارسال بار هوایی بیشتر برای مسافران و تاجران مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت بازرگانی همراه دژ، با مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری و نیروهای متخصص، فریت به تقریبا همه جای دنیا را به ساده‌ترین و ارزان‌ترین روش به شما ارائه می‌کند.

نظرات برخی از مشتریان ما

آقای مردانیمدیرعامل گز باستان
بیشتر بخوانید
ما چندین بار با شرکت سپاهان همراه همکاری داشتیم که انصافا از عملکرد شرکت بسیار راضی هستیم برای مثال سرکار خانم روزبهانی بابت پیگیری و راهنمایی‌ها و حتی واریزی ما یکبار به مشکل برخورد و به ما اعتماد کردن و پیگیری کارش رو انجام دادن و برای همه بچه‌های سازمان آرزوی موفقیت دارم و بسیار علاقمندم که لاین دریایی شما هم به کیفیت و قدرت لاین هوایی سازمان برسد و ما بتوانیم در آن لاین هم با هم همکاری داشته باشیم.
آقای اصغریایران ایر
بیشتر بخوانید
بسته رسید و ترخیص هم کردن و با خودشون بردن و بسیار بسیار عالی بود اینجانب به شخصه فوق‌العاده فوق‌العاده فوق‌العاده از شما رضایت دارم به دلیل اینکه تموم مراحل کارها رو لحظه‌ای انجام دادین. ممنونم از محبتتون.
شکیبا ستودهدانشجو
بیشتر بخوانید
از خدمات سازمان راضی بودم چون با توجه به تخمین که میزدم برای ارسال بار به ایران که انتظار دو هفته رو داشتم اما بار طی یک هفته به دستم می‌رسید حتی باری که نزدیک عید بود و تو اون شرایط هم بسته خیلی زود و به موقع به دستم رسید و امنیت ارسال بار بسیار بالا بوده و همچنین رفتار و برخورد بسیار حرفه‌ای با بنده در تایم کاری و غیر کاری داشتید.
المیرا مهدی زادهدانشجو
بیشتر بخوانید
ارسال بسته به کشور سوئد داشتم که با پیگیری‌های سرکار خانم روزبهانی کارها به خوبی و در زمان معین شده انجام شد.
قبل
بعدی