حمل هوایی کالای سنگین

کالاها و بارهایی هستند که ابعاد یا وزن آنها بیش از حد معمول است ولی حمل هوایی آنها ممکن است. به این نوع بار معمولا کالای سنگین (Oversize) گفته می‌شود که با هواپیماهای بزرگ جابجا می‌شوند.

در حمل‌و‌نقل هوایی درخواست مشتریان برای بارهای oversize یا اصطلاحاً سایزهای با ابعاد خارج از استاندارد یا همان کالای سنگین از طریق رزرو با هواپیمایی Freighter امکان‌پذیر است. این نوع هواپیماهای غول پیکر به شکل تخصصی بارهایی با سایز بزرگ را به مقاصد مختلف جابه‌جا می‌کند.  

شرایط حمل هوایی کالای Oversize

برای ارسال بار سنگین و حجیم که قابل بارگیری و ارسال با هواپیمای مسافری نیست، فرستنده باید با یک زمان بندی مناسب از قبل بایک شرکت حمل هوائی هماهنگی های لازم را انجام دهد تا در صورت وجود پرواز باری(کارگو) این کالا پذیرش گردد. با توجه به شرایط حال حاضر تعداد پروازهای باری منظم تجاری از ایران  به تعداد  کمی در هفته صورت می پذیرد.

در صورت حجم زیاد بارو نبود پرواز باری در مسیر و مقصد مورد نظر، می توان از پروازهای چارتر شرکت‌های هواپیمائی داخلی و یا سایر شرکت‌های خارجی مانند هواپیمائی امارات، هواپیمایی قطر،لوفت‌هانزا و دیگر شرکت‌های هواپیمایی معتبر استفاده کرد.

تفاوت هواپیمای باری با هواپیمای مسافری

هواپیمای باری (به انگلیسی CARGO AIRCRAFT) هواپیمایی با بال ثابت است که برای حمل بار طراحی یا بازطراحی می‌شود. چنین هواپیماهایی معمولاً امکانات رفاهی مسافران را ندارند و معمولاً دارای یک یا چند درب بزرگ برای بارگیری محموله هستند. حمل‌ونقل بار ممکن است توسط خطوط هوایی مسافربری غیرنظامی یا باری، توسط افراد خصوصی یا توسط دولتی جداگانه اداره شود.

هواپیماهایی که برای پرواز باری طراحی می‌شوند معمولاً دارای ویژگی‌هایی هستند که آن‌ها را از هواپیماهای مسافربری معمولی متمایز می‌کند: سطح مقطع بدنه عریض و بلند، بال بلند برای قرار گرفتن فضای بار در نزدیکی زمین، چرخ‌های متعدد برای فرود در مکان‌های آماده نشده و یک دم بلند نصب شده که اجازه می دهد محموله مستقیماً به داخل و خارج از هواپیما هدایت شود.

برای ارسال بار .

فریت بار کالای سنگین همراه دژ

حمل کالای oversize

شرکت همراه دژ ایرانیان با هدف ارائه خدمات حمل و نقل هوایی بین‌المللی و داشتن مجوز رسمی و قانونی خدمات بار هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری، امکان ارائه حمل هوایی کالای سنگین را دارد.

برای آگاهی از هزینه و مراحل پذیرش کالای سنگین و حجیم پروازهای باری یا کارگو و بهره‌گیری از خدمات حمل هوایی این شرکت با تماس با شمارۀ زیر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *