مرجوع کردن کالا

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

خدمات ویژه برای کالای مرجوعی

کالاهای مرجوعی به کالاهایی گفته می‌شوند که وارد کشور شده و بنا به دلایلی از قبیل مشکل در بخشی از کالا، صدمه دیدن کالا، مغایرت کالا و یا موارد دیگر باید به کشور مبدأ و یا کشور صادرکننده برگردانده شود. کالاهایی که به‌خاطر عدم صدور گواهی استاندارد، فقدان گواهی بهداشت، ممنوع بودن ورود کالا، نداشتن گواهی قرنطینه نباتی، عدم انطباق کالا با سفارش، تصمیم صاحب کالا و… ترخیص نشود کالاهای مرجوعی به شمار بیایند.

در این صورت با تنظیم دو یا سه نسخه اظهارنامه و پرداخت هزینه‌های گمرکی و در مورد کالاهای غیرمجاز و ممنوع‌الورود با پرداخت مبلغ حقوق گمرکی و سود بازرگانی و عوارض و سپرده‌ای معادل 3 برابر ارزش کالا، کالا به خارج از کشور اظهار مرجوع می‌شود. نوعی دیگر کالاهای مرجوعی کالاهایی است که برای ورود موقت وارد کشور شده‌اند. نداشتن گواهی استاندارد مربوطه به هر کالا، ترخیص صورت نمی‌گیرد و کالا مرجوع می‌شود.

کالای مرجوعی یا متروکه چیست؟

کالاهای مرجوعی، کالای متروکه نیز نامیده می‌شوند. در واقع این نوع کالاها وارد مرزهای کشور شده، اما صاحبان آن‌ها بنا به دلایل موجهی قصد یا امکان ترخیص آن را ندارند. در یک تعریف ساده‌تر کالا یا محصولات مرجوعی، اجناسی هستند که به دلایلی از جمله ممنوعیت، غیرمجاز بودن و یا عدم تطبیق با مجوزهای مربوطه قابل ترخیص از سوی کشور واردکننده را ندارند. خوب است بدانید محصولات مرجوعی که سومین بخش از واردات و صادرات است، در دسته‌بندی واردات غیرقطعی یا همان واردات موقت یا صادرات غیرقطعی و موقت قرار می‌گیرند.

تفاوت کالای مرجوعی و برگشتی چیست؟

کالای برگشتی که جزء صادرات موقت بوده، اجناسی است که برای شرکت در نمایشگاه‌ها، کنگره‌ها یا هر مراسم بین‌المللی، جهت تعمیر، تکمیل و یا به‌صورت نمونه بازدید کالا به خارج از کشور ارسال می‌شود و پس از استفاده به مبدأ برگردانده می‌شود. کالای مرجوعی یا اعاده به خارج، کالایی است که قبل از ترخیص از گمرک مقصد، برای ورود قطعی و یا موقت، بنا به دلایلی همچون صدمه و ایراد فنی و غیره باید به مبدأ خروج کالا، مرجوع شوند.

شرایط مرجوع کردن کالا چیست؟

شرایط مرجوعی کالا قبل از ترخیصیه صورتی است که کالاها ممکن است به دلایل مختلفی مانند نداشتن گواهی بهداشت، استاندارد نبودن، ممنوع بودن یا عدم انطباق کالا با محصولات سفارش داده شده از گمرک ترخیص نشوند. کالاهایی که به دلایل مختلفی ترخیص نشده باشند، مرجوع می‌شوند. شرایط مرجوعی کالا این است که با تنظیم اظهارنامه در سامانه epl و پرداخت هزینه‌های گمرکی صورت می‌گیرد. برای کالای مرجوعی در گمرک، امکان دور اظهاری فراهم شده است تا بتوان بدون حضور، کارهای مربوط به مرجوع کردن کالا را انجام داد.

کالای مرجوعی شامل چه کالاهایی می‌شود؟

برخی محصولاتی که به هنگام تولید و ساخت دچار مشکل شده‌اند و یا نقص ظاهری دارند که این امر موجب عدم رضایت مشتری می‌شود.

برخی از محصولاتی که از تاریخ تولید آنها زمان زیادی گذشته است و به مدت طولانی در انبار مانده یا به فروش نرسیده‌اند. محصولاتی که به هنگام حمل و جابه‌جایی، آسیب‌دیده‌اند و شرکت سازنده در صورت امکان می‌تواند مشکل موجود در کالا را رفع نموده و آن‌ها را به‌عنوان محصولات تعمیر شده وارد بازار کند. اجناس و محصولات ویترینی هم در دسته کالاهای مرجوعی قرار می‌گیرند. محصولاتی که در مدت‌زمان مشخص پس از خرید، توسط کاربران و خریداران عودت داده شده و می‌خواهند آن را با مدل دیگری عوض کنند (کالاهای تعویضی).

مرجوع کردن کالاهای ممنوع

شرایط مرجوعی کالا برای کالاهای ممنوع به این صورت است که اگر کالای ممنوعی برای ترخیص از گمرک اظهار شود، گمرک باید به طور کتبی به صاحب کالا اخطار دهد و کالا حداکثر به مدت ۳ ماه ارجاع داده شود. در این صورت صاحب کالا دو ماه فرصت دارد تا اعتراض خود را به دادگاه اعلام کند. کالای مرجوعی در گمرک با پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی انجام می‌گیرد. اداره گمرک می‌تواند برای انتقال کالاهایی که ورود آنها غیرمجاز یا مشروط بوده است، وسایل نقلیه گمرکی تعیین کند و به‌عنوان شرایط مرجوعی کالا ممنوع مأمورانی را برای نظارت بر انتقال کالا تا گمرک مشخص کند.

کالای مرجوعی

کالاهای مرجوعی به کالاهایی گفته می‌شوند که وارد کشور شده و بنا به دلایلی از قبیل مشکل در بخشی از کالا، صدمه دیدن کالا، مغایرت کالا و یا موارد دیگر باید به کشور مبدا و یا کشور صادر کننده برگردانده شود. برای مثال: نداشتن گواهی استاندارد مربوطه به هر کالا، ترخیص صورت نمی‌گیرد و کالا مرجوع می‌شود. 

کالاهای مرجوعی، کالای متروکه هم نامیده می‌شوند. در واقع این نوع کالاها وارد مرزهای کشور شده، اما صاحبان آن‌ها بنا به دلایل موجهی قصد ترخیص آن را ندارند. در یک تعریف ساده‌تر کالا یا محصولات مرجوعی اجناسی هستند که به دلایلی از جمله ممنوعیت، غیرمجاز بودن و یا عدم تطبیق با مجوزهای مربوطه قابل ترخیص از سوی کشور وارد کننده را ندارند.

خوب است بدانید محصولات مرجوعی که سومین بخش از واردات و صادرات می‌باشد، در دسته‌بندی واردات غیرقطعی یا همان واردات موقت و یا صادرات غیرقطعی و موقت  قرار می‌گیرند. شایان ذکر است در قوانین واردات، دسته کالایی بسیار مهم می‌باشد. 

عوامل تأثیرگذار بر کالای مرجوعی

  • عدم صدور گواهی مبنی بر استاندارد بودن کالا
  • فقدان گواهی بهداشت کالا
  • ممنوعیت در ورود کالا
  • عدم گواهی قرنطینه نباتی
  • مغایرت مشخصات کالا با سفارش مشتری
کالای مرجوعی

تفاوت کالای مرجوعی و برگشتی چیست؟

كالاي برگشتی جزء صادرات موقت بوده كه غالباً برای شركت در نمايشگاه ها، کنگره‌ها و یا هر مراسم بین‌المللی، جهت تعمير، تكميل و یا به صورت نمونه بازدید کالا به خارج از كشور ارسال می‌شود و پس از استفاده به مبداء، برگردانده می‌شود.

كالاي مرجوعی يا اعاده به خارج، كالايی است كه قبل از ترخيص از گمرك مقصد، براي ورود قطعی و يا موقت، بنا به دلایلی همچون صدمه و ایراد فنی و غیره باید به مبداء خروج کالا، مرجوع شوند.

کالای مرجوعی

کالای مرجوعی شامل چه کالاهایی می‌شود؟

برخی محصولاتی که به هنگام تولید و ساخت دچار مشکل شده‌اند و یا نقص ظاهری دارند که این امر موجب عدم رضایت مشتری می‌شود.

برخی از محصولاتی که از تاریخ تولید آنها زمان زیادی گذشته است و به مدت طولانی در انبار مانده یا به فروش نرسیده‌اند.

محصولاتی که به هنگام حمل و جابجایی، آسیب دیده‌اند و شرکت سازنده در صورت امکان می‌تواند مشکل موجود در کاالا را رفع نموده و آن‌ها را به عنوان محصولات تعمیر شده وارد بازار کند.

اجناس و محصولات ویترینی هم در دسته کالاهای مرجوعی قرار می‌گیرند.

محصولاتی که در مدت زمان مشخص پس از خرید، توسط کاربران و خریداران عودت داده شده و می‌خواهند آن را با مدل دیگری عوض کنند. (کالاهای تعویضی)

عوامل تاثیر گذار بر کالای مرجوعی

  • عدم صدور گواهی مبنی بر استاندارد بودن کالا
  • فقدان گواهی بهداشت کالا
  • ممنوعیت در ورود کالا
  • عدم گواهی قرنطینه نباتی
  • مغایرت مشخصات کالا با سفارش مشتری

چگونه می‌توان از خدمت مرجوع کردن کالا همراه دژ بهره‌مند شد؟

شما به راحتی از طرق تماس تلفنی یا از طریق پیام توسط واتس اپ ویا ایمیل می‌توانید درخواست خود را به شرکت همراه دژ ایرانیان اعلام کنید. سرویس حمل کالای مرجوعی از خدمات بسیار ویژه و تخصصی شرکت همراه دژ ایرانیان می‌باشد. با توجه به مسائلی که این نوع کالاها دارند، این مجموعه مفتخر است با سابقه طولانی و همکاری با نیرو های متخصص و همچنین دارا بودن مجوز حمل هوایی از سازمان هواپیمایی کشور، این خدمت را با کیفیتی متفاوت و همسو با نیاز مشتریان ارائه دهد.

دیگر خدمات ما

شرکت همراه دژ ایرانیان  یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت سپاهان همراه است که با هدف ارائه خدمات حمل و نقل هوایی بین‌المللی و دارا بودن مجوز رسمی و قانونی خدمات بار هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری، این امکان را به وجود آورده است، تا هر نوع کالا را بدون هیچ‌گونه محدودیتی، از اقصی نقاط جهان و با بهترین کیفیت در کمترین زمان ممکن حمل نماید.

مرجوع کردن کالا به دبی

همان‌طور که گفتیم کالای مرجوعی کالای وارداتی است که قبل از ترخیص از گمرک برای ورود قطعی یا موقت به دلیل مغایر بودن با قوانین گمرکی یا انصراف گیرنده با دلایل موجه، اجازه ورود به داخل کشور را نیافته و به کشور صادرکننده عودت داده می‌شود. شرکت همراه دژ ایرانیان این امکان را برای شما صاحب کالای مرجوعی فراهم نموده تا کالای مذکور را به شهر موردنظر شما ارسال کند. در این میان دبی همواره جز گزینه‌های اول برای بسیاری از تجار جهت مرجوع کردن کالا است.

هزینه فریت بار کالای مرجوعی به دبی

هزینه حمل بار به دبی موارد متعددی مثل: وزن، حجم، ماهیت و شهر موردنظر بستگی دارد. همچنین شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی نیز نرخ حمل متفاوتی با یکدیگر دارند. شرکت همراه دژ مناسب‌ترین نرخ و مطمئن‌ترین خطوط هواپیمائی را برای فریت بار مسافری و کارگو پیشنهاد خواهد داد.

خدمات مرجوع کردن کالای همراه دژ

شرکت حمل و نقل بین المللی همراه دژ یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت سپاهان همراه است که باهدف ارائه خدمات حمل‌ونقل هوایی بین‌المللی و دارابودن مجوز رسمی و قانونی خدمات بار هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری، این امکان را به وجود آورده است، تا هر نوع کالا را بدون هیچ‌گونه محدودیتی، از اقصی‌نقاط جهان و با بهترین کیفیت در کمترین زمان ممکن حمل نماید.

شما به‌راحتی می‌توانید از طریق تماس تلفنی یا از طریق پیام توسط واتس‌اپ یا ایمیل درخواست خود را به شرکت همراه دژ ایرانیان اعلام کنید. سرویس حمل کالای مرجوعی از خدمات بسیار ویژه و تخصصی همراه دژ است. باتوجه‌به مسائلی که این نوع کالاها دارند، این مجموعه مفتخر است با سابقه طولانی و همکاری با نیروهای متخصص و همچنین دارابودن مجوز حمل هوایی از سازمان هواپیمایی کشور، این خدمت را با کیفیتی متفاوت و همسو با نیاز مشتریان ارائه دهد.

سؤالات متداول

تشریفات گمرکی به معنای انجام پروسه گمرکی است که بر اساس آن، کالاهای صادره و وارده جهت استفاده در داخل قلمرو گمرکی با پرداخت حقوق ورودی و همچنین هزینه‌های انجام خدمات و با انجام کلیه تشریفات مربوطه، از گمرک ترخیص می‌شوند.

کالای برگشتی به کالایی گفته می‌شود که به علت وجود برخی از مشکلات باید مجدد به کشور مبدأ خود برگشت داده شوند، البته تا زمانی می‌توان کالا را به خارج از کشور عودت کرد که به فروش نرسیده باشد، در صورت به فروش رسیدن امکان بازگشت کالا وجود نخواهد داشت.

به مجموعه تمام اقداماتی و تشریفاتی که جهت ترخیص و آزادسازی کالا از گمرک انجام می‌دهیم، به‌عنوان ترخیص کالا شناخته می‌شود.