مرجوع کردن کالا

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

کالای مرجوعی

کالاهای مرجوعی به کالاهایی گفته می‌شوند که وارد کشور شده و بنا به دلایلی از قبیل مشکل در بخشی از کالا، صدمه دیدن کالا، مغایرت کالا و یا موارد دیگر باید به کشور مبدا و یا کشور صادر کننده برگردانده شود. برای مثال: نداشتن گواهی استاندارد مربوطه به هر کالا، ترخیص صورت نمی‌گیرد و کالا مرجوع می‌شود. 

کالاهای مرجوعی، کالای متروکه هم نامیده می‌شوند. در واقع این نوع کالاها وارد مرزهای کشور شده، اما صاحبان آن‌ها بنا به دلایل موجهی قصد ترخیص آن را ندارند. در یک تعریف ساده‌تر کالا یا محصولات مرجوعی اجناسی هستند که به دلایلی از جمله ممنوعیت، غیرمجاز بودن و یا عدم تطبیق با مجوزهای مربوطه قابل ترخیص از سوی کشور وارد کننده را ندارند.

خوب است بدانید محصولات مرجوعی که سومین بخش از واردات و صادرات می‌باشد، در دسته‌بندی واردات غیرقطعی یا همان واردات موقت و یا صادرات غیرقطعی و موقت  قرار می‌گیرند. شایان ذکر است در قوانین واردات، دسته کالایی بسیار مهم می‌باشد. 

تفاوت کالای مرجوعی و برگشتی چیست؟

كالاي برگشتی جزء صادرات موقت بوده كه غالباً برای شركت در نمايشگاه ها، کنگره‌ها و یا هر مراسم بین‌المللی، جهت تعمير، تكميل و یا به صورت نمونه بازدید کالا به خارج از كشور ارسال می‌شود و پس از استفاده به مبداء، برگردانده می‌شود.

كالاي مرجوعی يا اعاده به خارج، كالايی است كه قبل از ترخيص از گمرك مقصد، براي ورود قطعی و يا موقت، بنا به دلایلی همچون صدمه و ایراد فنی و غیره باید به مبداء خروج کالا، مرجوع شوند.

کالای مرجوعی

کالای مرجوعی شامل چه کالاهایی می‌شود؟

برخی محصولاتی که به هنگام تولید و ساخت دچار مشکل شده‌اند و یا نقص ظاهری دارند که این امر موجب عدم رضایت مشتری می‌شود.

برخی از محصولاتی که از تاریخ تولید آنها زمان زیادی گذشته است و به مدت طولانی در انبار مانده یا به فروش نرسیده‌اند.

محصولاتی که به هنگام حمل و جابجایی، آسیب دیده‌اند و شرکت سازنده در صورت امکان می‌تواند مشکل موجود در کاالا را رفع نموده و آن‌ها را به عنوان محصولات تعمیر شده وارد بازار کند.

اجناس و محصولات ویترینی هم در دسته کالاهای مرجوعی قرار می‌گیرند.

محصولاتی که در مدت زمان مشخص پس از خرید، توسط کاربران و خریداران عودت داده شده و می‌خواهند آن را با مدل دیگری عوض کنند. (کالاهای تعویضی)

عوامل تاثیر گذار بر کالای مرجوعی

  • عدم صدور گواهی مبنی بر استاندارد بودن کالا
  • فقدان گواهی بهداشت کالا
  • ممنوعیت در ورود کالا
  • عدم گواهی قرنطینه نباتی
  • مغایرت مشخصات کالا با سفارش مشتری

چگونه می‌توان از خدمت مرجوع کردن کالا همراه دژ بهره‌مند شد؟

شما به راحتی از طرق تماس تلفنی یا از طریق پیام توسط واتس اپ ویا ایمیل می‌توانید درخواست خود را به شرکت همراه دژ ایرانیان اعلام کنید. سرویس حمل کالای مرجوعی از خدمات بسیار ویژه و تخصصی شرکت همراه دژ ایرانیان می‌باشد. با توجه به مسائلی که این نوع کالاها دارند، این مجموعه مفتخر است با سابقه طولانی و همکاری با نیرو های متخصص و همچنین دارا بودن مجوز حمل هوایی از سازمان هواپیمایی کشور، این خدمت را با کیفیتی متفاوت و همسو با نیاز مشتریان ارائه دهد.

دیگر خدمات ما

شرکت همراه دژ ایرانیان  یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت سپاهان همراه است که با هدف ارائه خدمات حمل و نقل هوایی بین‌المللی و دارا بودن مجوز رسمی و قانونی خدمات بار هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری، این امکان را به وجود آورده است، تا هر نوع کالا را بدون هیچ‌گونه محدودیتی، از اقصی نقاط جهان و با بهترین کیفیت در کمترین زمان ممکن حمل نماید.