فریت بار به استرالیا (مسافری و تجاری)

فریت بار به استرالیا | حمل هوایی بار به استرالیا با هواپیما

فریت بار معمولاً برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری دارند، مورداستفاده قرار می‌گیرد تا بتوانند وسایل و لوازم موردنیاز خود را از طریق فریت بار به کشور مقصد ارسال کنند. این نوع ارسال بار برای مقاصد شخصی انجام می‌گیرد و هیچ ماهیت تجاری ندارد و به‌نوعی بار خصوصی محسوب شده و از فریت بار برای ارسال آن استفاده می‌شود.

این خدمات برای مسافران، دانشجویان یا بازرگان‌ها و فعالان در حوزه‌های صنعت و کشاورزی نیز مفید خواهد بود. درصورتی‌که کالای شخصی، تجاری، نمایشگاهی یا نمونه را می‌خواهید به شهرهای کشور استرالیا ارسال کنید، با شرکت حمل هواِیی همراه دژ ایرانیان تماس بگیرید و از کارشناسان متخصص ما مشاوره‌های لازم را درخصوص فریت بار به استرالیا را دریافت کنید. در ادامه برای راهنمایی شما مخاطب گرامی اطلاعات مفید و کاربردی برای ارسال لوازم و کالای خود را خواهیم آورد.

فریت بار مسافری و لوازم شخصی به استرالیا

همان گونه که مطلع هستید هزینه اضافه‌بار مسافری هنگام پرواز بسیار زیاد بوده و علاوه بر این وسایل و لوازم منزل به مقدار زیاد را نمی‌توان از سالن مسافری فرودگاه به همراه خود به مقصد برد. بهترین راه استفاده از فریت بار مسافری از طریق شرکت‌های حمل هوایی است. فریت بار این امکان را به شما خواهد داد تا مقدار زیادی از لوازم شخصی و منزل خود را با ارائه بلیت و پاسپورت به گمرک پایانه صادراتی بار به کشور استرالیا حمل کنید.

شرکت حمل هوایی همراه دژ ایرانیان با داشتن پروانه فعالیت خدمات بار هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری آماده ارائه مشاوره به شما مسافر گران‌قدر و همچنین حمل لوازم شما از درب منزل به فرودگاه امام خمینی و انجام تمامی مراحل بارنامه و تشریفات گمرکی تا ارسال بار به مقصد همراه شما خواهد بود.

برای مشاوره و بهره‌مندی از این خدمات با کارشناسان ما تماس بگیرید:

ساعات اداری:

ساعات غیر اداری:

مدارک لازم برای فریت بار مسافری به استرالیا

 • اصل پاسپورت
 • بلیت هواپیما
 • کارت ملی
 • لیست بار (packing list)

فریت بار تجاری به استرالیا

حمل هوایی بار به استرالیا

شما بازرگان محترم یا فعال در حوزه‌های صنعت یا هرحرفه‌ای که بازار کالا یا محصول خود را در کشور استرالیا پیدا کرده‌اید و قصد ارسال یا صادرات آن را دارید، شرکت حمل هوایی همراه دژ ایرانیان همراه شما برای ارائه مشاوره و انجام تمامی مراحل حمل کالا از درب کارخانه، محل تولید یا شرکت، به فرودگاه امام خمینی و سپس تشریفات گمرکی، بسته‌بندی، صدور بارنامه و ارسال آن با معتبرترین شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی خواهد بود.

قوانین انبارداری در کشورهای مختلف تابع قوانین شرکتی و کشوری مقصد است و ممکن است با قوانین داخلی کاملاً تفاوت داشته باشد. این مسئله در مورد کشور استرالیا صادق است و قوانین سختگیرانه‌ای در گمرک وضع می‌کند. به همین خاطر بسیار ضروری است که قبل از ارسال کالای مسافری خود به‌صورت هوایی از قوانین انبارداری و فرودگاهی در فرودگاه مقصد مطلع گردید. به‌عنوان‌مثال ارسال غذا، گیاه و موجودات زنده به استرالیا غیرقانونی است.

مدارک لازم برای فریت بار تجاری به استرالیا

تمام کالاهای وارداتی به استرالیا باید از مرز ترخیص شوند و هزینه‌‌های ترخیص، عوارض گمرک، مالیات کالا، خدمات جی‌اس‌تی و سایر خدمات واردات کالا به استرالیا بستگی به نوع و ارزش آن‌ها دارد. واردات برخی کالاها به استرالیا ممنوع است. برای مثال اگر کالاها حاوی مواد شیمیایی صنعتی باشند مانند لوازم آرایشی، حلال‌ها، پلاستیک، جوهر، چسب شیشه‌ای، مواد شیمیایی فتوکپی و پرینت، رنگ، محصولات پاک‌کننده خانگی، لوازم بهداشتی آرایشی، باید کالای تجاری خود را در سیستم (NICNAS) ثبت کنید و هزینه ثبت آن را هم بپردازید.

 • کارت بازرگانی و معرفی‌نامه شرکت
 • مجوزهایی از قبیل گواهی مبدأ یا گواهی بهداشت
 • لیست کالا (packing list)
 • اینویس (invoice)

فریت بار نمایشگاهی به استرالیا

اگر تولیدکننده یک محصول صنعتی و یا یک اثر هنری هستید و قصد شرکت در نمایشگاه‌های موردنظر در استرالیا را دارید، شرکت همراه دژ ایرانیان آماده انجام تمامی مراحل فریت بار نمایشگاهی به شهر مقصد است.

مدارک لازم برای فریت بار نمایشگاهی

 • پروانه یا جواز گمرکی کالای نمایشگاهی
 • مدارک احراز هویت

مراحل فریت بار مسافری و تجاری به استرالیا

 1. تماس با شرکت همراه دژ ایرانیان و دریافت مشاوره و هماهنگی‌های لازم.
 2. حمل بار از منزل، کارخانه، محل تولید، یا شرکت به پایانه صادراتی بار فرودگاه امام خمینی.
 3. بسته‌بندی کالا در صورت نیاز (بسته‌بندی بار باید منطبق بر استانداردهای شرکت هواپیمایی باشد)
 4. ارائه مدارک موردنیاز گمرک و تنظیم فرم‌های مربوطه (مسافری یا تجاری) و ارائه آن به گمرک.
 5. توزین کالا
 6. صدور بارنامه، رزرو بار و تسویه‌حساب هزینه‌های مالی.
 7. بازرسی کالا توسط حراست پایانه صادرات بار فرودگاه امام خمینی.

در این مرحله کالای شما پذیرش نهایی گردیده و در انتظار برای بارگیری در ظروف بار هواپیمایی و سرانجام ارسال به مقصد یعنی کشور استرالیا است.

فریت بار مرجوعی به استرالیا

کالای مرجوعی کالایی وارداتی است که قبل از ترخیص از گمرک برای ورود قطعی یا موقت به دلیل مغایر بودن با قوانین گمرکی و یا انصراف گیرنده با دلایل موجه، اجازه ورود به داخل کشور را نیافته و به کشور صادرکننده عودت داده می‌شود. همراه دژ ایرانیان این امکان را برای شما صاحب کالای مرجوعی فراهم نموده است تا کالای مذکور را به شهر موردنظر شما در استرالیا بارنامه و ارسال کند.

مدارک لازم برای فریت بار مرجوعی

 • پروانه یا جواز گمرکی
 • مدارک احراز هویت

هزینه فریت بار به استرالیا

هزینه فریت به استرالیا

هزینه حمل بار به استرالیا به موارد متعددی مثل: وزن، حجم، ماهیت و شهر موردنظر بستگی دارد. همچنین شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی نیز نرخ حمل متفاوتی با یکدیگر دارند. همراه دژ ایرانیان مناسب‌ترین نرخ و مطمئن‌ترین خطوط هواپیمائی را برای حمل کالای شما پیشنهاد خواهد داد.

درباره استرالیا چه می‌دانیم؟

استرالیا، کوچک‌ترین قاره جهان و یکی از بزرگ‌ترین کشورهای زمین است که بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند در نیمکره جنوبی قرار دارد. پایتخت استرالیا کانبرا است که در جنوب شرقی بین مراکز بزرگ‌تر و مهم اقتصادی و فرهنگی سیدنی و ملبورن واقع شده است.

سرزمین اصلی استرالیا از غرب به شرق به مدت نزدیک 4000 کیلومتر و از شبه‌جزیره کیپ یورک در شمال شرقی تا دماغه  ویلسونز در جنوب شرقی برای نزدیک به 3200 کیلومتر امتداد دارد.

استرالیا از اندونزی به شمال غربی توسط دریاهای تیمور و آرافورا، از پاپوآ گینه‌نو به شمال شرق توسط دریای مرجان و تنگه تورس، از قلمرو جزایر دریای مرجانی توسط دیواره مرجانی بزرگ، از نیوزلند به جنوب شرقی توسط دریای مرجانی جدا شده است. دریای تاسمان و از قطب جنوب در منتهی‌الیه جنوب در کنار اقیانوس هند.

مهاجرت یکی از ویژگی‌های حیاتی تاریخ و هویت ملی استرالیا است. از سال 1788، میلیون‌ها نفر به دنبال ثروت، فرصت و آزادی به استرالیا سفرکرده‌اند. آنها با کشتی بخار و لاینر آمدند تا اینکه در دهه 1970 هواپیما به‌عنوان وسیله اصلی سفرهای طولانی‌مدت شناخته شد.

مهم‌ترین شهرها و پایتخت استرالیا کجاست؟

شهر کانبرا، قلمرو پایتختی استرالیا، توسط معمار آمریکایی، والتر برلی گریفین، طراحی شد و اکثر توسعه شهرها پس از جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد. این شهر میزبان معماری افسانه‌ای و مناطق سبز بزرگ با حدود 12 میلیون درخت است که جمعیت آن 308086 نفر است.

کانبرا پایگاهی باورنکردنی برای کشف گنجینه‌های فراوان منطقه اطراف است. شهرک‌های تاریخی، شگفتی‌های طبیعی، سواحل زیبا و کوه‌های معروف برفی را کاوش کنید؛ بنابراین به خودتان زمان کافی بدهید تا بیشتر بمانید و از تمام سرمایه‌های کشور لذت ببرید.

سیدنی، مرکز نیو ساوت ولز، استرالیاست. این شهر قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهر استرالیا با جمعیتی حدود 4 میلیون نفر است. سیدنی در اطراف یک بندر بزرگ ساخته شده است و میزبان بسیاری از جاذبه‌های گردشگری و همچنین تعدادی سواحل، خلیج و چند پارک ملی است.

ملبورن، مرکز ویکتوریا، دومین شهر بزرگ استرالیا است. ملبورن در ابتدا توسط چراگاه‌ها سکنی گزیده بود که جان بتمن اولین نفر بود. ویکتوریا که در اصل بخشی از نیو ساوت ولز محسوب می‌شد، در سال 1851 به‌عنوان یک مستعمره جداگانه تأسیس شد.

آدلاید، مرکز استرالیای جنوبی، شهری متمدن و آرام است که حدود یک میلیون نفر را در خود جای‌داده است. این شهر به دو بخش آدلاید و آدلاید شمالی تقسیم می‌شود که توسط رودخانه تورنس از هم جدا می‌شود.

فرودگاه سیدنی

فرودگاه سیدنی برای فریت بار به استرالیا

فرودگاه کینگزفورد اسمیت سیدنی (به زبان عامیانه فرودگاه ماسکوت، فرودگاه کینگزفورد اسمیت یا فرودگاه سیدنی؛ یاتا: SYD، ایکائو: YSSY؛ ASX: SYD) یک فرودگاه بین‌المللی در سیدنی، استرالیا است که در 8 کیلومتری جنوب مرکز سیدنی واقع شده است. این فرودگاه متعلق به هلدینگ فرودگاه سیدنی است. فرودگاه اصلی در خدمت منطقه سیدنی است ولی یک مرکز اصلی برای کانتاس، یک مرکز ثانویه برای ویرجین استرالیا و همچنین یک شهر متمرکز برای نیوزلند ایر دارد. این فرودگاه در کنار خلیج بوتانی قرار دارد و دارای سه باند است.

بر اساس آمار مربوط به سال‌های 2017 و 2017 فرودگاه سیدنی یکی از طولانی‌ترین فرودگاه‌های تجاری جهان و شلوغ‌ترین فرودگاه استرالیا است که 42.6 میلیون مسافر و 348904 جابه‌جایی هواپیما را در سال جابه‌جا می‌کند. این فرودگاه در سال 2016 سی و هشتمین فرودگاه شلوغ جهان بود. در حال حاضر 46 مقصد داخلی و 43 مقصد بین‌المللی به طور مستقیم به سیدنی ارائه می‌شود.

در سال 2018، این فرودگاه از نظر فرودگاه‌هایی که سالانه 40 تا 50 میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کنند، در بین پنج رتبه برتر جهان قرار گرفت و در مجموع در جوایز فرودگاه جهانی Skytrax به‌عنوان بیستمین فرودگاه برتر جهان انتخاب شد.

نکته پایانی

ضروری است حداقل یک ماه تا دوهفته قبل از تصمیم ارسال بار به استرالیا با شرکت حمل هوایی همراه دژ ایرانیان تماس گرفته و اطلاعات کامل را از کارکنان بخش صادرات ما دریافت کنید. گمرک فرودگاه امام خمینی روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیل رسمی، تعطیل است.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.