فریت بار به کانادا در سریع‌ترین زمان

برای مشاوره تماس بگیرید.

چرا فِرِیت با همراه دژ؟

ارسال door to door

پشتیبان اختصاصی

ارسال ۳ تا ۵ روز کاری

کارشناسان باتجربه

پرداخت ریالی

اگر مسافر کانادا هستید یا قصد ارسال کالا به شهرهای کانادا را دارید، مناسب‌ترین روش برای حمل هوایی بار اضافه، فریت خواهد بود. در این مطلب به بررسی مزایای فریت بار و تشریح مدارکی که برای انجام این کار نیاز دارید می‌پردازیم.

اگر بازرگان یا فعال اقتصادی هستید که بازار خوبی در شهرهای کانادا پیدا کرده‌اید یا به هر دلیلی عازم کانادا هستید و بارتان بیشتر از یک چمدان 20-30 کیلویی است، می‌توانید از پرسنل کارآزموده شرکت همراه دژ ایرانیان مشاوره بگیرید و سپس اقدام به فرستادن کالای خود کنید. باید در نظر داشت که اگر مسافر هستید باید با هماهنگی و تماس با کارشناسان باشد تا همراه دژ ایرانیان مقدمات رزرو را انجام دهد.

فریت بار به کانادا

برای دریافت خدمات فریت بار فرم زیر را پر کنید

فریت بار چیست؟

فریت(FREIGHT) در ادبیات بازرگانی به معنی حمل کالا توسط هواپیما است. در ایران این کلمه به انجام تشریفات گمرکی برای بارنامه کردن لوازم مسافری غیر همراه اطلاق می‌شود. معمولاً فریت بار مسافری هزینه کمتری نسبت به اضافه‌بار مسافر دارد و از این‌ رو مسافرانی که بار همراه ایشان بیش از «حد مجاز رایگان» است، فریت مسافری را انتخاب می‌کنند.

برای ارسال بار مسافران ( اعم از کسانی که مقیم خارج از کشور هستند، مسافرانی که به قصد تفریح عازم یک شهر خارجی می‎شوند یا برای فریت بار دانشجویی ) کافی‏‏‏ است با شرکت همراه دژ ایرانیان تماس گرفته و صفر تا صد کار را به ما بسپارید.

مزیت‌های فریت بار به کانادا

با مقایسه هزینه «اضافه‌بار مسافری» با هزینه «فریت بار» کانادا، شما فریت را برای ارسال لوازم شخصی خود ترجیح خواهید داد. شرکت همراه دژ ایرانیان با داشتن پروانه فعالیت فوری بار از سازمان هواپیمایی کشوری این اطمینان خاطر را به شما می‌دهد تا بتوانید با خیالی آسوده لوازم شخصی و یا کالای تجاری خود را به شهرهای کانادا ارسال کنید. برخی از مزیت‌های فریت بار را در اینجا می‌بینیم:

 • جلوگیری از تاخیر
 • مدیریت ریسک
 • رعایت مقررات گمرکی
 • مشاوره در مورد به حداقل رساندن عوارض و هزینه های گمرکی
 • آماده سازی حمل و نقل
 • تکمیل و تحویل مدارک مربوطه
 • ارسال الکترونیکی مستندات مناسب
 • گذرگاه سریعتر مرز
 • کاهش کلی هزینه ها

مدارک موردنیاز برای فریت بار

مسافر هر کشوری که باشید می‌توانید لوازم مسافری و شخصی خود را از طریق فریت ارسال کنید. جهت انجام این کار مدارک موردنیاز برای فریت عبارت‌اند از:

 • پاسپورت
 • بلیت پرواز
 • لیست لوازم ارسالی

مدارکی از قبیل پاسپورت، بلیت هواپیما، کارت ملی و فرم‌های مربوط به گمرک فرودگاه لازم و ضروری است. کارکنان شرکت همراه دژ در تمامی فرایند فریت همراه شما خواهند بود.

مزایای فریت بار به کانادا

قیمت و هزینه فریت بار به کانادا

عوامل تعیین کننده قیمت فریت بار به کانادا

 • نرخ ارز
 • وزن و ابعاد بار
 • فاصله تا مقصد
 • نوع کالا (تجاری یا غیر‏تجاری)
 • هزینه بسته ‏بندی
 • هزینه حمل ‏و نقل تا قسمت بار فرودگاه امام خمینی
 • هزینه انبارداری، بارگیری و تخلیه
 • هزینه بارنامه‏ هوایی
 • هزینه تشریفات گمرکی و جواز صادراتی (در صورت تجاری بودن کالا)

هزینه فریت به کانادا بر اساس وزن کالا

در پروسه ارسال بار به کانادا ۴ وزن مد نظر است:

 • ۴۵ کیلو گرم
 • ۱۰۰ کیلو گرم
 • ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلو گرم
 • ۳۰۰ کیلو گرم به بالا

هر کدام از وزن‏ ها دارای تعرفه جدا‏گانه است که از طرف شرکت‏های هواپیمایی و بر اساس نرخ ارز در داخل کشور تعیین می‏‌شود.

فریت بار به ونکوور

وقتی صحبت از فریت بار به ونکوور می‌شود، حمل‌ونقل هوایی یک گزینه محبوب برای مشاغل و افرادی است که به دنبال حمل سریع و کارآمد کالا به این شهر بزرگ کانادا هستند. ونکوور با بندر شلوغ و فرودگاه بین‌المللی خود، مرکزی برای فعالیت‌های واردات و صادرات است و آن را به مقصدی ایدئال برای حمل‌ونقل هوایی تبدیل می‌کند. علاوه بر این، سرعت و قابلیت اطمینان ارائه شده توسط فریت هوایی همراه دژ، آن را به گزینه‌ای جذاب برای محموله‌های حساس به زمان، مانند کالاهای فاسدشدنی یا اقلام باارزش تبدیل می‌کند. به‌طورکلی، حمل‌ونقل هوایی به ونکوور خدمت ارزشمندی است که از تجارت و بازرگانی پشتیبانی می‌کند و به رشد اقتصادی و ایجاد ارتباط بین مشاغل و جوامع در سراسر جهان کمک می‌کند. برای استعلام هزینه ارسال بار به ونکوور می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا درخواست خود را ثبت کنید.

فریت بار به تورنتو

حمل‌ونقل هوایی به تورنتو از اجزای حیاتی تجارت و بازرگانی بین‌المللی این شهر است. تورنتو به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر کانادا و مرکز تجاری و فرهنگی مهم، مقصد محبوبی برای حمل‌ونقل هوایی از سراسر جهان است. تورنتو با شبکه گسترده‌ای از امکانات بار هوایی، از جمله فرودگاه بین‌المللی پیرسون، به‌خوبی برای جابه‌جایی انواع کالاها و مواد (از کالاهای مصرفی گرفته تا محصولات صنعتی و هر چیز دیگر) مجهز است. فریت بار هوایی اغلب روش ترجیحی حمل‌ونقل برای محموله‌های حساس به زمان است که زمان تحویل سریع و قابل‌اطمینان و همچنین توانایی حمل اقلام بزرگ یا سنگین را ارائه می‌دهد. خواه یک کسب‌وکار محلی باشید که به دنبال گسترش دامنه بازار خود هستید یا فردی که کالا را از خارج به کانادا وارد می‌کند، حمل‌ونقل هوایی به تورنتو یک سرویس ضروری است. هزینه ارسال بار از تورنتو به تهران الزاماً با هزینه ارسال بار از تهران به تورنتو یکی نیست و برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از کارشناسان همراه دژ بپرسید.

تشریفات گمرکی و بسته‌بندی مناسب فریت بار

حالا سراغ مراحل کار برویم؛ پس از ورود بار به پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی، مراحل تخلیه بار، توزین، بازرسی گمرک، بسته‌بندی درصورتی‌که احتیاج بود انجام می‌پذیرد. در این فرایند پرسنل شرکت همراه دژ ایرانیان در کنار شما خواهند بود.

صدور بارنامه

در این مرحله لوازم یا کالای شما بارنامه و تسویه‌حساب مالی می‌شود. برچسب‌های مربوطه به بسته‌ها الحاق شده و سپس بارها توسط پرسنل حراست بازرسی نهایی می‌شود. لوازم در انبار تا زمان بارگیری در ظروف بار شرکت هواپیمایی و ارسال بار از تهران به کانادا نگهداری می‌شود.

رهگیری بار

شما می‌توانید پس از تحویل بار شرکت هواپیمایی مربوط از وضعیت کالا یا لوازم خودتان مطلع شوید. همکاران ما در شرکت همراه دژ همواره همراه شما هستند.

بسته‌بندی لوازم را می‌توان در منزل هم به شکل صحیح انجام دهید ولی در صورتی که نیاز به بسته‌بندی بهتر باشد این موضوع در فرودگاه نیز توسط همکاران ما امکان‌پذیر است. البته بسته‌بندی به شکلی باید انجام گیرد که در فرودگاه بازرسان گمرک و حراست امکان بازدید لوازم را داشته باشد.

مهم ترین فرودگاه های بین المللی کانادا

در ادامه با 3 فرودگاه مهم کانادا(تورنتو، مونترال و ونکوور) آشنا خواهید شد:

فرودگاه بین‌المللی تورنتو YYZ

دومین فرودگاه قاره آمریکا و سی‌امین فرودگاه بزرگ دنیا از نظر ترافیک و تردد مسافر، فرودگاه بین‌المللی تورنتو است. این فرودگاه در سال ۱۹۳۷ میلادی در 23 کیلومتری شمال غربی مرکز شهر تورنتو ساخته شد. بخش بزرگی از این فرودگاه در شهر میسیساگا در نزدیکی شهر مالتون است. در ابتدا این فرودگاه را با نام فرودگاه مالتون می‌شناختند اما در سال ۱۹۸۴ به‌افتخار لستر بولز پیرسون، چهاردهمین نخست‌وزیر کانادا و برنده جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۵۷، به طور رسمی به فرودگاه پیرسون تورنتو (Toronto Pearson International Airport) تغییر نام داده شد. این فرودگاه با ۷۵ ایرلاین فعال و ۱۲۵۰ پرواز در روز قطب اصلی هواپیمایی کانادا است. از این فرودگاه به ۱۸۰ مقصد در ۶ قاره جهان پرواز انجام می‌شود. دیگر ویژگی‌ فرودگاه تورنتو داشتن ۳ ترمینال مجزا است.

فرودگاه مونترال پیر الیوت ترودو YUL

سومین و پرتردد فرودگاه کبک فرودگاه بین‌المللی مونترال کانادا با نام رسمی فرودگاه بین‌المللی مونترال پیر الیوت ترودو کانادا است. این فرودگاه یکی از شاهراه‌ های اصلی ورود مسافران خارجی به کانادا به شمار می‌رود و در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۲۰ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کرده‌اند. فرودگاه بین‌المللی مونترال ترودو کانادا واقع در ۲۰ کیلومتری شهر مونترال در استان کبک کانادا است. امکانات فرودگاه مونترال شامل صرافی و خدمات مالی، محوطه بازی کودکان، ماساژدرمانی و اجاره خودرو می‌شود.

ایرلاین‌های معتبر حاضر در مونترال

 • ایر کانادا
 • ایر چاینا
 • ایر فرانس
 • امریکن ایرلاینز
 • بریتیش ایرویز
 • کی ال ام
 • لوفت‌هانزا
 • قطر ایرویز
 • ترکیش ایرلاینز

این فرودگاه طی یک ابتکار نوآورانه از سگ‌ها برای کمک به کسانی که فوبیا پرواز دارند استفاده کرده است. این سگ‌ها کاملاً آموزش‌دیده‌اند و به مسافران کمک می‌کنند تا بتوانند بر ترس خود در طول پرواز غلبه کنند. این سگ‌ها تا کنون به افراد زیادی کمک کرده‌اند. البته قبل از استفاده از این روش از افراد سؤالاتی در ارتباط با عدم داشتن آلرژی به سگ‌ها و نداشتن ترس پرسیده می‌شود.

فریت کردن بار به کانادا-فرودگاه مونترال

فرودگاه بین‌المللی ونکوور YVR

دومین فرودگاه پرتردد و شلوغ کانادا بعد از فرودگاه تورنتو، فرودگاه بین‌المللی ونکوور(Vancouver International Airport)  است. این فرودگاه در زمان جنگ جهانی دوم توسط وزارت دفاع ملی و وزارت حمل‌ و نقل کانادا اداره می‌شد. فرودگاه بین‌المللی ونکوور در رتبه ۱۳ برترین فرودگاه‌‎های جهان است. این فرودگاه واقع در یک جزیره، در جنوب شهر با فاصله ۱۲ کیلومتر از مرکز ونکوور نزدیک به شهر ریچموند است. فرودگاه بین‌المللی ونکوور رابط مهم بین دو قاره آمریکای شمالی و آسیا شناخته شده است که بیش از هر شهر و فرودگاه دیگری در قاره اروپا و آمریکای شمالی، به چین پرواز مستقیم دارد. فرودگاه ونکوور یکی از معدود فرودگاه‌های بزرگ دنیاست که ترمینال اختصاصی برای پرواز هواپیماهای شناور روی آب دارد. توجه داشته باشید که از ۵ قاره‌ی جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌‍روز در این فرودگاه پرواز به زمین می‌نشیند. امکانات فرودگاه بین‌المللی ونکوور شامل فضای مخصوص برای سیگاری‌ها و سه ترمینال مسافربری مجزا می‌شود.

برای فریت بار به کجا باید مراجعه کرد؟

برای ارسال لوازم شخصی و یا منزل خود جهت فریت به کانادا باید کالا یا لوازم شما در تهران به فرودگاه امام خمینی(پایانه هوشمند بار) انتقال یابد. حضور صاحب کالا به عنوان نماینده بار یا شخصی از طرف صاحب بار برای احراز هویت الزامی است. کافی است با شماره‌های ذکر شده تماس برقرار کنید. کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی همراه دژ، با داشتن تجربه فریت بار به کانادا، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

برای مشاوره رایگان همین الان تماس بگیرید

پس از مشورت گرفتن از پرسنل شرکت همراه دژ ایرانیان و قطعی شدن ارسال لوازم و یا کالای خود مشخصات لوازم(نوع کالا، وزن ابعاد و غیره) از شما پرسیده خواهند شد. اگر کالایی خروج آن از ایران و یا ورود آن به کانادا ممنوع باشد همکاران ما به شما یادآوری خواهند کرد. پس از دریافت اطلاعات کامل از شما هزینه کامل فریت اعلام می‌گردد و هم زمان از شرکت هواپیمایی رزرو بار درخواست می‌گردد.

سوالات متداول

با توجه به نوسانات و عدم ثبات نرخ ارز، شما می‌توانید جهت دریافت تعرفه حمل بار به کانادا، با کارشناسان همراه دژ تماس گرفته و ضمن اعلام وزن بار مورد نظر خود، اطلاعات و راهنمایی‏های لازم در مورد هزینه فریت بار به کانادا را به دست آورید.

هزینه پست به کانادا توسط شرکت ملی پست کاملا مشخص است. البته محدودیت‌هایی برای ارسال بسته پستی وجود دارد که استفاده از این روش را با مشکل مواجه می‌کند. پست از طریق شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی دارای تعرفه متغیری است که طبیعتا طیف خدمات وسیع‌تری در اختیار شما قرار می‏دهد. مدت زمان ارسال بسته پستی به کانادا چیزی حدود یک هفته است.

در حالت کلی تعرفه‏ فریت بار به همه شهرهای کانادا تقریبا یکسان است. اما ممکن است هزینه ارسال بار به ونکوور، تورنتو و شهرهای بزرگ به دلیل تعرفه فرودگاه‏ها اندکی تفاوت داشته باشد.

نظرات مشتریان

آقای مردانیمدیرعامل گز باستان
بیشتر بخوانید
ما چندین بار با شرکت سپاهان همراه همکاری داشتیم که انصافا از عملکرد شرکت بسیار راضی هستیم برای مثال سرکار خانم روزبهانی بابت پیگیری و راهنمایی‌ها و حتی واریزی ما یکبار به مشکل برخورد و به ما اعتماد کردن و پیگیری کارش رو انجام دادن و برای همه بچه‌های سازمان آرزوی موفقیت دارم و بسیار علاقمندم که لاین دریایی شما هم به کیفیت و قدرت لاین هوایی سازمان برسد و ما بتوانیم در آن لاین هم با هم همکاری داشته باشیم.
آقای اصغریایران ایر
بیشتر بخوانید
بسته رسید و ترخیص هم کردن و با خودشون بردن و بسیار بسیار عالی بود اینجانب به شخصه فوق‌العاده فوق‌العاده فوق‌العاده از شما رضایت دارم به دلیل اینکه تموم مراحل کارها رو لحظه‌ای انجام دادین. ممنونم از محبتتون.
شکیبا ستودهدانشجو
بیشتر بخوانید
از خدمات سازمان راضی بودم چون با توجه به تخمین که میزدم برای ارسال بار به ایران که انتظار دو هفته رو داشتم اما بار طی یک هفته به دستم می‌رسید حتی باری که نزدیک عید بود و تو اون شرایط هم بسته خیلی زود و به موقع به دستم رسید و امنیت ارسال بار بسیار بالا بوده و همچنین رفتار و برخورد بسیار حرفه‌ای با بنده در تایم کاری و غیر کاری داشتید.
المیرا مهدی زادهدانشجو
بیشتر بخوانید
ارسال بسته به کشور سوئد داشتم که با پیگیری‌های سرکار خانم روزبهانی کارها به خوبی و در زمان معین شده انجام شد.
قبل
بعدی
5/5 - (2 امتیاز)