فریت بار لوازم و ملزومات پزشکی

بخش عمده تجهیزات پزشکی و دارو از طریق واردات آن در بازار تأمین می‌گردد. به دلیل اینکه این کالاها در دسته کالاهای فاسدشدنی قرار دارند فریت بار لوازم و ملزومات پزشکی (حمل هوایی) مناسب‌ترین گزینه برای ارسال این کالاهاست. در این فرایند، باید مطمئن شوید که تمام لوازم و اقلام پزشکی به طور صحیح بسته‌بندی شده و با استانداردهای بین‌المللی همخوانی دارند. سالانه بسیاری از تجهیزات پزشکی مانند دستگاه ام‌آرآی، تجهیزات دندان‌پزشکی، انواع دارو و ملزومات پزشکی از طریق حمل هوایی وارد کشور می‌شوند.

ابعاد ملزومات پزشکی نامتعارف هستند به همین دلیل حمل این ملزومات باید از طریق پرواز باری انجام شود. یکی دیگر از دلایل انتخاب فریت بار لوازم و ملزومات پزشکی توسط ارسال‌کنندگان زمان کوتاه انتقال و پایین‌بودن ریسک آسیب‌پذیری لوازم پزشکی است. ضمناً، قبل از هرگونه واردات، باید قوانین و مقررات مربوط به واردات لوازم پزشکی در کشور مقصد را بررسی کنید. ممکن است نیاز به مجوزها و مستندات خاصی برای واردات داشته باشید.

قوانین و شرایط فریت بار لوازم و ملزومات پزشکی

قوانین و شرایط فریت بار لوازم و ملزومات پزشکی

برخی از موارد عمومی که در نظام حمل‌ونقل فریت بار لوازم پزشکی رعایت می‌شوند، عبارت‌اند از:

 • دریافت مجوزهای ویژه
 • رعایت استانداردهای بسته‌بندی
 • ارائه مستندات و اطلاعات مربوطه (فاکتورها، گواهی‌نامه‌ها، راهنماها و برچسب‌های ایمنی)
 • رعایت محدودیت‌های گمرکی (مانند گواهی‌نامه‌های واردات، اقلام ممنوعه یا محدود شده، محدودیت‌های مالی و سایر مقررات گمرکی)
 • حفاظت از حریم شخصی و انجام تدابیر امنیتی برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات بیمار
 • رعایت قوانین و مقررات محلی

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و رعایت قوانین و مقررات مربوطه، بهتر است با متخصصان حمل‌ونقل پزشکی مشورت کنید.

لوازم و اقلام پزشکی برای فریت بار

لوازم و اقلام پزشکی برای فریت بار
 1. نمونه خون
 2. اعضای زنده بدن
 3. داروها (انواع داروها از جمله قرص‌ها، محلول‌ها، آمپول‌ها، واکسن‌ها و دیگر اشکال دارویی)
 4. وسایل پزشکی (مانند سوزن‌ها، کاتترها، خرطوم‌ها، دمنده‌ها، ابزار جراحی و ابزار تشخیصی)
 5. تجهیزات پزشکی (انواع تجهیزات پزشکی مانند اپراتورهای جراحی، دستگاه‌های اندازه‌گیری، دستگاه‌های تشخیصی مانند اکسی‌متر، توپوگرافی و سایر تجهیزات پزشکی)
 6. لوازم پزشکی (مانند دستکش‌های پزشکی، ماسک‌های صورت، لوازم ضدعفونی‌کننده، لوازم بسته‌بندی و برچسب‌ها)

لطفاً توجه داشته باشید که این فقط برخی از مثال‌های عمومی از لوازم و اقلام پزشکی هستند که ممکن است برای فریت بار استفاده شوند. لیست کامل لوازم و اقلام پزشکی بسته به نیازها و نوع صنعت مربوطه می‌تواند متفاوت باشد.

اطلاعات لازم برای فریت بار لوازم و اقلام پزشکی 

اطلاعات لازم برای فریت بار لوازم و اقلام پزشکی 
 1. نام محموله و نوع بار
 2. وزن خالص و ناخالص بار در صورت حجمی بودن بار
 3. تعداد بسته و ابعاد دقیق بسته‌بندی
 4. مشخص‌کردن نوع تحویل EXWORK , DDA , DDP , FOB
 5. آدرس و تلفن فرستنده و نوع حمل EXW
 6. آدرس و تلفن گیرنده به طور کامل
 7. ارزش واقعی کالا (INVOICE) جهت ترخیص کالا

شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی همراه دژ ایرانیان اطمینان و اعتماد لازم را جهت فریت بار لوازم و ملزومات پزشکی را به شما ارائه می‌دهد. همچنین با درنظرگرفتن موارد فوق و سابقه طولانی فریت بار لوازم و ملزومات پزشکی شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی همراه دژ ایرانیان آماده ارائه مشاوره و انجام امور مربوط به فریت بار در کوتاه‌ترین زمان و هزینه مناسب است.

اقلام پزشکی فوریتی و اقلام پزشکی غیر فوریتی

اقلام پزشکی فوریتی و اقلام پزشکی غیر فوریتی
 • اقلام پزشکی فوریتی: به کالاهایی که با نیاز مبرم بیماران باید دراسرع‌وقت به کشور یا شهرهای دیگر ارسال گردد اقلام پزشکی فوریتی گفته می‌شود.
 • اقلام پزشکی غیر فوریتی: به کالاهایی که هر کشوری بر اساس نیازهای خود از کشورهای دیگر خریداری می‌کند و در یک زمان‌بندی مناسب ارسال می‌شود  اقلام پزشکی غیر فوریتی گفته است.

برخی دیگر از اقلام پزشکی برای تعمیر یا خدماتی نظیر آن به‌صورت موقت صادر می‌شود که پس از انجام سرویس‌های لازم در کشور مقصد دوباره به کشور بازگردانده می‌شوند. مانند کپسول‌های گاز هلیوم که در دستگاه‌های‌ام‌آرآی (helium dewar) مورداستفاده قرار می‌گیرد. از کشورهای حوزه خلیج‌فارس خریداری می‌شوند. به این صورت که به طور متناوب کپسول‌های گاز هلیوم به کشور مقصد ارسال شده و پس از پر شدن از گاز دوباره به کشور بازگردانده می‌شوند.

مزایا فریت بار لوازم و ملزومات پزشکی

 • امنیت در ارسال کالا
 • زمان‌بندی دقیق در تحویل کالا
 • پیگیری و ردیابی
 • کاهش هزینه
 • جلوگیری از فاسد شدن کالا

معایب فریت بار لوازم و ملزومات پزشکی

 • محدودیت حمل
 • پیچیدگی مستندات
 • ایجاد محدودیت‌های گمرکی

در پایان

شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی همراه دژ ایرانیان می‌تواند به‌عنوان یک شرکت واسط در فرایند حمل‌ونقل فریت بار ملزومات پزشکی عمل کند. این شرکت می‌تواند با تأمین لوازم و تجهیزات پزشکی موردنیاز و همچنین ترتیب حمل‌ونقل فریت بار مورداستفاده در صنعت پزشکی، به مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و سایر مشتریان مربوطه کمک کند.

اگر قصد فریت بار لوازم و ملزومات پزشکی به خارج از کشور یا داخل ایران را دارید شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی همراه دژ ایرانیان با داشتن نمایندگی و همکاری مستقیم با خطوط هواپیمایی مختلف آمادگی لازم را جهت ارائه انواع خدمات ارسال بار از جمله  فریت بار لوازم و ملزومات پزشکی، انجام امور گمرکی، صدور بارنامه و… با قیمت مناسب دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شرکت همراه دژ ایرانیان تماس بگیرید و از کارشناسان و متخصصان مجرب این مجموعه مشاوره دریافت کنید.

سؤالات متداول

آیا بسته‌بندی لوازم و تجهیزات پزشکی باید به استانداردهای خاصی مطابقت داشته باشد؟

بسته‌بندی لوازم و تجهیزات پزشکی باید به استانداردهای خاصی مطابقت داشته باشد. استفاده از برچسب‌های مناسب با اطلاعات کامل و صحیح، جعبه‌های محافظ، بسته‌بندی محکم و استفاده از مواد ضدضربه و ضد آب نیز ضروری است.

چه مدارک و مستنداتی برای حمل‌ونقل فریت بار لوازم و تجهیزات پزشکی لازم است؟

برای حمل‌ونقل فریت بار لوازم و تجهیزات پزشکی، ممکن است مدارک و مستنداتی مانند صورت‌حساب‌ها، برگه‌های اطلاعات محصول، گواهی‌نامه‌ها و مجوزهای مربوطه لازم باشد.

آیا برای حمل‌ونقل بین‌المللی لوازم و تجهیزات پزشکی محدودیت‌های وارداتی و گمرکی وجود دارد؟

بسته به کشور مقصد و محدودیت‌های وارداتی و گمرکی آن، ممکن است در حمل‌ونقل بین‌المللی لوازم و تجهیزات پزشکی محدودیت‌هایی وجود داشته باشد. برای این منظور، بهتر است با مقامات گمرکی و شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی همراه دژ مشورت کنید.

چه اقلامی از لوازم و تجهیزات پزشکی می‌توانند با فریت بار حمل‌ونقل شوند؟

لوازم و تجهیزات پزشکی متنوعی می‌توانند با فریت بار حمل‌ونقل شوند، از جمله داروها، وسایل پزشکی، تجهیزات پزشکی و لوازم مصرفی مربوطه.

آیا برای حمل‌ونقل لوازم و تجهیزات پزشکی به قوانین و مقررات محلی خاصی نیاز است؟

بله لازم است با مقامات محلی مربوطه در کشور خودتان یا کشور مقصد مشورت کنید تا به مقررات مربوطه پایبند باشید.

لطفا به مطلب زیرامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *