واردات از چین

راهنمای واردات از چین

واردات از چین می‌تواند اقدامی بسیار پردرآمد و پرسود می‌باشد، فقط کافیست از شرکت‌ها و تجاری که از چین به ایالات‌متحده واردات داشته‌اند، بپرسید. اما اگر در این بازی تازه وارد هستید، از کجا شروع می‌کنید؟
چین به سرعت در حال تبدیل شدن به یک قدرت و قطب فوق‌العاده تولیدی است و اکثر محصولات مصرفی جهان را تولید می‌کند. واردات از چین تاکتیک موفق تأمین منابع جهانی را برای بسیاری از مشاغل است. این فرصتی خارق‌العاده به شما به عنوان یک بازرگان ارائه می‌دهد.

با این‌حال، این کار آسان نیست، به خصوص برای تازه کارها. روند واردات می‌تواند بسیار پیچیده، گیج کننده و پرهزینه باشد. سودهای مورد انتظار اغلب با زمان حمل‌ونقل طولانی، افزایش یا نوسان هزینه‌های تحویل،  تأخیرهای غیرمنتظره پاک و یا کم می‌شوند.

فهرست مطالب

چه کالایی وارد کنیم؟

انتخاب محصولات نامناسب به معنای از دست دادن وقت و هزینه شماست. اگر می‌خواهید واردکننده موفقی باشید، اولین کاری که باید انجام دهید، این است که محصول صحیح را برای فروش انتخاب کنید.
بنابراین کالایی پیدا کنید که به فروش آن افتخار کنید. محصولات شما تجارت شما را تعریف می‌کنند. محصولات شما تجارت شماست!
نکته اصلی این است که محصولی را انتخاب کنید که بتوانید بفروشید. در بیشتر موارد، هوشمندانه است که محصولی را انتخاب کنید که خودتان اطلاعات زیادی در مورد آن داشته باشید.
محصولاتی که می‌فروشید برای هر کاری اساسی هستند. وقتی صحبت از واردات می‌شود، اینکه چه کالایی را برای واردات انتخاب کنید، بسیار مهم است برای شناسایی کالا‌های پرسود روی لینک کلیک کنید. 
بهتر است تا آنجا که ممکن است در مورد کالاهایی که قصد دارید وارد کنید، اطلاعات جمع‌آوری کنید. کد تعرفه (HS کد) برای تعیین نرخ عوارض‌گمرکی اعمال شده بر کالاهای شما استفاده خواهد شد.
ما پیشنهاد می‌کنیم:
با محصولی که دوست دارید بروید، شما علاقه زیادی به کار خود دارید.
با یک محصول منحصر به فرد بروید، می‌توانید با قیمت بالایی بفروشید.
با محصولی همراه باشید که می‌توانید مقدار زیادی آن را حمل کنید (هزینه حمل و نقل کم در هر واحد)
بهتر است همیشه محصولات “جدید” یا “ارزان” را دنبال نکنید. اکثر مردم به دنبال وارد کردن “محصول عالی” گیر می‌کنند و هرگز شروع نمی‌کنند. چیزی به عنوان محصول عالی وجود ندارد. هر محصولی چالش‌هایی برای غلبه بر آن‌ها دارد و برای کسانی که چنین کاری می‌کنند، سود می‌برد. وظیفه شما این است که محصول خود را پیدا کرده و به بازار عرضه کنید، سپس از آنجا رشد کنید.
 
 
چه کالایی وارد کنیم؟

روش‌های شناسایی کالا واردات از چین

تشخیص کالاهای وارداتی دشواراست، اما با این وجود روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از پس آن برآیید. 
 1. به خارج از کشور (چین) سفر کنید و مقدمات کار را به تنهایی انجام دهید. 
 2. محصولات را به صورت آنلاین دنبال کنید.
 3. در نمایشگاه ها شرکت کنید.
 4.  شما همچنین می‌توانید محصولات خود را در چین تولید کنید. 
نکته: کالای ایده‌آل برای واردات کالایی است که از نظر ابعاد و وزن،کوچک و سبک باشد. زیرا هرچه کالا حجیم‌تر یا وزن زیادی داشته باشد باعث می‌شود هزینه حمل آن بیشتر شود. البته این یکی از مسائلی است که بر هزینه حمل تاثیر می‌گذارد .
مهمترین عامل برای هزینه حمل نوع حمل (دریایی، هوایی، اکسپرس) است.
 

بررسی محدودیت‌های وارداتی کالا

هنگام در نظر گرفتن کالایی برای واردات از چین، اطمینان حاصل کنید که از موانعی مانند عدم رعایت استانداردهای ایمنی، ممنوعیت واردات کالا (مانند لباس، مواد مخدر و …) و حقوق گمرکی بالا یا محدودیت‌های حمل جلوگیری می‌کند.
هر روز، از ورود تعداد زیادی کالاهای ممنوع به گمرکات ایران جلوگیری می‌شود. اطمینان حاصل کنید که محصول شما جزء کالاهای دارای محدودیت‌ وارداتی نیست.
مراحل واردات از چین

محاسبه هزینه حمل کالاها برای واردات از چین

قبل از سفارش، به اینکوترمز ( Incoterms) توجه کنید و کل هزینه حمل محاسبه کنید. به عنوان مثال، FOB به معنای جمع کردن سه مورد زیر است.

 1. قیمت محصول را از تامین کننده دریافت کنید.
 2. هزینه حمل و نقل را از نمایندگی حمل بار دریافت کنید (اگر حمل و نقل درب منزل کافی باشد)
 3. هزینه ترخیص کالا از گمرک، عوارض و مالیات، حمل و نقل زمینی تا به  انبار خود را دریافت کنید.
 
بسیار مهم است که زودتر هزینه زمین را بدست آورید. هیچ‌کس نمی خواهد مشتری خود را از دست بدهد (به دلیل تخمین هزینه‌های بسیار بالا) یا درآمد (تخمین هزینه خیلی پایین). 
اگر بالاتر از حد انتظار بود، می‌توانید به دنبال روش‌هایی برای کاهش عناصر هزینه باشید. اگر با بودجه شما مطابقت دارد، می‌توانید مراحل پیش را ادامه دهید و مراحل را شروع کنید. ممکن است تا قبل از رسیدن محموله، از هزینه های دقیق چیزی اطلاع نداشته باشید.در این موارد، باید هزینه های خود را تا حد ممکن دقیق تخمین بزنید.
 هزینه های مربوط به محموله‌های قبلی را بررسی کنید تا در مورد مبلغی که باید پرداخت کنید، ایده بگیرید. هزینه‌های غیرمنتظره‌ای که ممکن است در حین حمل و نقل ایجاد شود، گاهی منجر به نوساناتی در کل هزینه حمل شما می‌شود که کاملاً طبیعی است. در حالی که باید هرچه بیشتر هزینه‌های خود را از قبل تعیین کنید.
 یک برآورد آگاهانه می‌تواند تا حد زیادی کمک کند. سپس، هنگامی که هزینه‌های واقعی و نهایی خود را دریافت کردید، آنها را با برآوردی که استفاده کرده‌اید سازگار کنید. 

پیدا کردن بهترین تامین کننده چینی برای واردات

سفارش خود را با فروشنده (تامین کننده)، حمل کننده چک کنید و شرایط حمل و نقل را که استفاده می‌شود، شناسایی کنید. اگر در یافتن تامین کننده‌های مورد اعتماد مشکل دارید، می‌توانید با شرکت همراه دژ که دارای شعب در کشور چین ( شهر گوانجو‌) است تماس بگیرید و ما برای شما بهترین تامین‌کنندگان را پیدا کنیم.

هنگامی که تأمین‌کننده خود را انتخاب کردید، برای خریدهای احتمالی خود P / I (فاکتور پروفرما ) را درخواست کنید تا شامل شماره سیستم، توضیحات و مقدار هماهنگ شده برای هر کالا شود. پروفرما اینویس شما باید وزن و ابعاد بسته بندی شده و همچنین مدت زمان خرید شما را نشان دهد.

 

نکات:

1. اطمینان حاصل کنید که تامین کننده با حمل و نقل تحت ترم حمل FOB از نزدیکترین بندر یا فرودگاه خود موافقت خواهد کرد، زیرا این کار تا حد زیادی هزینه حمل و نقل شما را کاهش می‌دهد و به شما کنترل بیشتری بر حمل و نقل می‌دهد.

 اگر سفارش آزمایشی مانند ارسال نمونه کالا یا حمل و نقل کوچک باشد، EXW نیز مشکلی نخواهد داشت.

2. به خاطر داشته باشید حمل و نقل دریایی در واقع بسیار کند است و این بدان معناست که مطمئناً به برنامه‌ریزی طولانی مدت نسبت به خرید محصولات داخلی نیاز دارد. 

به طور کلی، ما توصیه می‌کنیم چند قبل از اینکه کالاهای خود را درب منزل تحویل بگیرید، سفارش دهید.

نکات مهم قبل از واردات از چین

1. همیشه به دنبال پایین‌ترین قیمت نباشید.

اگر به فاکتوری برخوردید که به طور قابل توجهی ارزان‌تر از بقیه است، به آن شک کنید. باید بدانید که پایین‌ترین قیمت در چین وجود ندارد. پایین‌ترین قیمت همیشه دارای ریسک بالا، شاید کیفیت، کمی همراه است.

فقط یک منبع قابل اطمینان پیدا کنید و با آنها به روشی سالم رشد کنید.

2. مطمئن شوید تامین‌کننده متوجه کالاهایتان شده است.

اگر مشخصات کالا مورد نیاز خود را که برای تامین کننده می‌فرستید دقیق نمی‌دانید یا شفاف مشخص نیست. احتمالا همان چیزی را که نمی‌خواستید دریافت خواهید کرد.

مطمئن شوید که تأمین‌کننده شما مشخصات محصول مورد نظر شما، از جمله بسته‌بندی را کاملاً تأیید کرده است. گاهی اوقات، لازم است که نمونه را برای بررسی مجدد ارسال کنید.

3. تامین‌کننده مورد اعتماد

تجارت بین‌الملل مبتنی بر اعتماد متقابل است. اگر به تأمین کننده خود اعتماد ندارید می‌توانید از طریق خدمات اعتبارسنجی شرکت ما، از صحت، قدمت و مورد اعتماد بودن تامین‌کنندگانتان اطمینان حاصل کنید.

نکات مهم واردات مستقیم از چین

انتخاب شرکت حمل و نقل و ارسال بار

هزینه های زیادی در ارتباط با حمل و نقل کالا وجود دارد، از جمله هزینه کانتینر، بسته بندی، جابجایی ترمینال و هزینه کارگزار برای بدست آوردن هزینه های حمل و نقل، باید هر یک از این عوامل را در نظر گرفت.

پس از اطلاع از قیمت حمل و نقل، باید اطلاعات تماس تأمین کننده خود را برای ما ارسال یا شرکت حمل و نقل ارسال کنید.ما از نزدیک با شما و تامین کننده شما ارتباط برقرار کنیم، مطمئن شوید که حمل کالای شما سریع و ایمن است

انواع حمل کالا برای واردات

 1.  حمل دریایی
 2. حمل و نقل هوایی
 3. حمل اکسپرس

نکات مهم

 1. همیشه در نظر داشته باشید که ممکن است تأخیرها در طول فرآیند اتفاق بیفتد، ممکن است به موقع تولید نشوند، کشتی ممکن است طبق برنامه حرکت نکند، کالاها توسط گمرک نگهداری می شوند. 

انتظار نداشته باشید بلافاصله پس از اتمام تولید در کارخانه، بار شما از بندر خارج شود. زیرا برای حمل بار شما از کارخانه به بندر حداقل 1 ~ 2 روز زمان نیاز است.

بعلاوه، هر هفته در برخی موارد فقط یک کشتی برای ارسال به مسیر مورد نظر ممکن است وجود داشته باشد.با  از دست دادن این روز در هفته، باید تا هفته دیگر منتظر بمانید.

 1. یک شرکت حمل و نقل خوب انتخاب کنید.

لجستیک در تجارت بین المللی بسیار مهم است. هزینه های حمل و نقل شامل هزینه های مستقیم و غیرمستقیم حمل محصولات از مبدا به بازار مقصد می باشد.

اگر شما یک شرکت حمل و نقل خوب را انتخاب کنند. عملکرد راحت، هزینه های قابل کنترل و جریان نقدی مداوم را تضمین می کنند.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.